fbpx

 7 sposobów jak chronić swój dom !

Statystyki pokazują, że aż 67% Polaków nie zabezpiecza dodatkowo swoich domów w trakcie wyjazdów.

Czy zabezpieczasz swój dom ? Czujesz, że Twój majątek jest bezpieczny podczas Twojej nieobecności? A może jesteś przekonany, że Tobie się to nie przytrafi ? Choć liczba włamań statystycznie spada z roku na rok, wszyscy widzimy, że problem jest niestety wciąż aktualny. W samej Małopolsce w poprzednim roku dokonano aż 4712 włamań. Naszym zdaniem nie warto ułatwiać złodziejom zadania. Należy zadbać o swój majątek. Niestety na zabezpieczenie domu, wielu decyduje się już po fakcie. Pamiętajmy, że podczas włamań niejednokrotnie dochodzi do aktów wandalizmu, w efekcie czego prócz skradzionych przedmiotów, musimy psychicznie zmierzyć się z obrazem zdemolowanego domu. Widok ten często pozostaje w głowie i odbiera nam poczucie bezpieczeństwa.. Ale jak zatem chronić swój dom?Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? Co powstrzyma złodzieja przed włamaniem? Poniżej kilka praktycznych porad , które powiedzą Ci jak zabezpieczyć swój dom!

7 sposobów, które skutecznie utrudnią, bądź zniechęcą złodziei do popełnienia przestępstwa.

1) Symulacja obecności (sąsiad? A może systemy domowej automatyki i inteligentne oświetlenie?)

Niegdyś wystarczył do tego miły sąsiad, czy zapalone światło i włączony telewizor. Jest to na pewno dodatkowa forma zabezpieczenia na krótki okres czasu, jeśli jednak planujemy dłuższy, wyjazd, lub nasz dom często pozostaje pusty, warto zainwestować w nowoczesną technologią. Z pomocą przychodzą nam systemy domowej automatyki oraz inteligentne oświetlenie. Dzięki nim możemy tak zaprogramować oświetlenie, aby włączało się i wyłączało o określonych porach, w określonych pomieszczeniach. Złodzieje którzy obserwują nasz dom, dojdą do wniosku, że w środku jednak ktoś musiał zostać i majątek jest strzeżony.

2) Masywne drzwi i specjalne zamki antywłamaniowe

Co prawda same drzwi antywłamaniowe nie zatrzymają złodzieja, gdyż wybierze on wówczas drogę przez okno, ale jeżeli i je odpowiednio zabezpieczymy o czym w następnym punkcie, złodziej będzie miał problem. Warto jednak wymienić swój standardowy zamek na specjalny zamek antywłamaniowy. Posiada on skomplikowane mechanizmy wielo-zastawkowe i zapadkowe. Specyficzny jest również wygląd klucza, posiada on różnego rodzaju otwory czy nacięcia, które uniemożliwiają jego podrobienie. Tak zaprojektowany zamek, można otworzyć jedynie za pomocą oryginalnego klucza. Co więcej, zamki najnowszej generacji posiadają wbudowany system informowania o próbie ich otwarcia. Dzięki właściciel domu dostaje wiadomość sms bądź e-mail, o każdej próbie otwarcia drzwi.

3) Rolety Antywłamaniowe

Jeżeli nasze drzwi są odpowiednio zabezpieczone i uniemożliwiają wejście do środka złodziejowi, z pewnością spróbuje on dostać się przez okno. Można mu to jednak uniemożliwić za pomocą rolet antywłamaniowych. Nasza firma jest w stanie również podłączyć je do systemu alarmowego, dzięki czemu wychodząc nie musimy pamiętać i tracić czasu na zasłanianie okien. Kiedy załączymy nasz alarm, rolety automatycznie zostaną opuszczone.

4) Czas na najbardziej oczywiste i coraz popularniejsze rozwiązanie. Alarm. 

W ostatnich latach liczba instalowanych systemów alarmowych wzrasta bardzo gwałtownie. Przyczyną  jest spadająca cena tego rozwiązania przystępna dla każdego, jak i rozwój samej technologii alarmów. Oferta na rynku jest bardzo szeroka, mamy możliwość instalacji alarmów bezprzewodowych w domach bez instalacji przygotowanej do tego typu rozwiązania (czytaj więcej w poprzednim artykule), jak i standardowe alarmy zasilane z sieci elektrycznej. Systemy wyposażone są w funkcję sterowania przy użyciu smartphona (zobacz nasz filmik) jak i funkcję powiadomień sms. Warto jednak przed wyborem alarmu przejrzeć uważnie ofertę bądź poradzić się specjalisty, ponieważ na rynku pojawiło się wiele systemów niskiej jakości. Eksperci z branży zabezpieczeń ostrzegają przed sprzętem montowanym przez niesprawdzone firmy ochroniarskie, gdyż są one najczęściej słabej jakości. Firmy chcą po prostu ciąć koszty i żerują na niewiedzy klientów. Nawet jeśli klient chce zapłacić więcej za system lepszej marki, ochroniarze twierdzą, że jest to niemożliwe ze względu na brak kompatybilności. – Wg. Tomasza Nietyszka eksperta ds. bezpieczeństwa w największej polskiej firmie produkującej systemy alarmowe Satel, ich argument jest fałszywy. Nowoczesne systemy różnych marek da się do siebie dostroić. Firmy jednak te zapewne nie posiadają do tego należytych kwalifikacji. Jako firma Elektro-Kompleks polecamy klientom produkty właśnie marki Satel, z którą współpracujemy. Obecnie jest to producent najlepszych systemów alarmowych na rynku. 

5) System monitoringu z funkcją streamingu obrazu video

System monitoringu z funkcją streamingu obrazu video umożliwia nagrywanie i podgląd obrazu na żywo z domu, który możemy wyświetlić na naszym urządzeniu podpiętym do sieci. Obraz przesyłany jest za pomocą Wi-Fi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które jednak ma swoją jedną wadę. Nie działa kiedy przestępcy odetną prąd. Wówczas mogą okazać się bardzo przydatne, małe kamerki wbudowane w długopis czy małe przedmioty, umiejscowione w strategicznych punktach, które pomogą nam w identyfikacji sprawców. 

6) Lokalizatory GPS pozwolą zabezpieczyć każdy przedmiot w domu

Jeżeli pozostawiamy w mieszkaniu rzeczy o bardzo dużej wartości materialnej, które chcemy chronić, warto zainteresować się tematem lokalizatorów GPS (skontaktuj się z nami). Lokalizator umieszczamy np. w samochodzie zostawionym w garażu, czy przypięty do cennej rzeczy. Kiedy złodziej skradnie taki przedmiot, lokalizator z łatwością wskaże nam jego dokładne miejsce, a nawet kierunek i prędkość poruszania się. 

7) Czujki gazu (na śpiocha ?)

Coraz częściej zdarzają się włamania metodą na śpiocha. Jest to metoda stosowana przez wyrafinowanych złodziei polegająca na wpuszczeniu gazu usypiającego do mieszkania, przez niewielki otwór w framudze, czy drzwiach. Chloroform, bo taką substancje wykorzystują złodzieje, unieruchamia na kilka godzin domowników i zwierzęta. W tym czasie bandyci dokonują rabunku. Czujki uruchamiające alarm już po wykryciu śladowych ilości chloroformu produkuje m.in. firma Satel (koszt jednej ok. 200 zł). Dodatkowo wykrywają również ulatniający się gaz z kuchni czy śmiertelnie groźny tlenek węgla (czad).

Mamy nadzieję, że informacje i porady zawarte powyżej pomogą Wam zadbać o swoje bezpieczeństwo i swój majątek. Montaż wszystkich powyżej wymienionych produktów (i nie tylko) jest w naszej ofercie. Zachęcamy do kontaktu również jeśli mają państwo jakieś pytania, czy potrzebują fachowej porady !